© 2023 by NOMAD ON THE ROAD. Proudly created with Wix.com

הולכת במעגלים

 " מחדש בכל יום מעשה בראשית..." נכתב בברכת יוצר במסכת חגיגה.
שנשתנה, ונצליח גם להנות מהדברים הקטנים שאנחנו חוזרים ועושים אותם בכל שנה ושנה מחדש, כמו סיבוב עם אבא ברכב לחלק לאנשים אהובים מתנות לחג ולקבל ברכה על הראש לאהבה טובה, מאישה מבוגרת במרוקאית ובלב להגיד אמן והלוואי שיתגשם וגם ...שהלוואי והיא תשאר לברך אותי גם בשנה הבאה.


כל שנה אני מופתעת מהמעגליות הזו , שרק סיימנו שנה והנה מתחילים מחדש....אנחנו נעים במעגלים ולכן לפעמים קל להבין למה אנשים מקבלים סחרחורת ויוצאים מאיזון:) אבל לפעמים, ובדרך כלל ברוב הפעמים... זה דווקא כיף גדול...כי אנחנו חוזרים על הצעדים שלנו ויכולים לשפר את הסיבוב הזה הרבה יותר מהקודם.


כמו ריקוד במעגל שהפעם הראשונה או השניה קצת מגושמת , אבל אחרי שקולטים את הקצב והצעדים, זה הופך לטורנדו-סערה בלתי נגמרת, מחול שמעיף למעלה את כל הרוקדים. כוח מניע...
לא פלא שהעם שלנו מזוהה עם ה"הורה"- עם שרוקד כל השנה במעגלים סביב עצמו וסביב הירח והשמש ועונות השנה. סביב ההיסטוריה והתנך ומתחיל מבראשית כל פעם מחדש.

 

 

 " מחדש בכל יום מעשה בראשית..." נכתב בברכת יוצר במסכת חגיגה.

אם מתחילים כל פעם מחדש, עלינו לחוות את זה כבראשונה...בהתרגשות, עם פרפרים, בהתלהבות של כיתה א....ממש כמו ההכנות לראש השנה, שכל שנה אנחנו מופתעים מכמות האוכל שנשאר ושהכנו לגדוד, ובכל שנה אנחנו יוצאים מגדרנו בהוצאות ובהכנות לקראת הערב הזה שהוא די מסתכם בכמה ברכות וארוחת ערב, שהיא בסך הכל ארוחת ערב.

 

 

 

 


כל שנה קונים מתנות, או כמו אחי הצעיר, נזכרים ביום האחרון שצריך לקנות מתנות:)
כל שנה מתגנדרים כמו כלה לפני חופה, מתקלחים באותה שעה כמו מקווה או תשליך או שניהם, מתנקים מהשנה הקודמת ומקווים שלביוב ירדו כל הדאגות והרגעים שהקשו עלינו השנה ושנצא חדשים וטהורים לקראת שנה חדשה, לובשים לבן ומתחדשים במלבוש חדש כדי להרגיש חדשים מבפנים וגם מבחוץ, מתיפיפים בפני עצמנו וגם בפני זה שבמרומים...שיראה שהשקענו לקראת השנה החדשה, ממש כמו תלמיד בכיתה עם מורה חדשה שרוצה שהמורה תחשוב אותו למיוחד, לאחראי ולכזה שאפשר לתת לו טקסט לדגלם עם ניקוד בטקס חגי תשרי(ותודה לאיתי הבן דוד שלי הקטן על ההשראה:)...אנחנו רוצים שזה שלמעלה יחשוב שאנחנו שווים את תשומת הלב החיובית הזו, שיאמין בנו כמו שאנחנו מאמינים בו .

 

 

ושיברך אותנו בעוד סיבוב על הכדור...בעוד הזדמנות לעשות את כל מה שרצינו בלב נורא בתחילת שנה שעברה לפני שהשגרה נכנסה...בנו.


שיברך אותנו בהזדמנות להיות בין האנשים שאנחנו אוהבים ויתן לנו עוד סיבוב לגדול איתם ולגדול בעצמנו כמו על גלגל ענק.
שנראה בכל סיבוב נוף חדש, זריחות ושקיעות חדשות, שנצליח לראות את השמש שהיא חברה ותיקה ועדין כל יום מפתיעה אותנו מחדש באובך כזה או חום אחר...שנחדש בכל יום מעשה בראשית.

 

 

רוחות של שינוי

שנשתנה, ונצליח גם להנות מהדברים הקטנים שאנחנו חוזרים ועושים אותם בכל שנה ושנה מחדש, כמו סיבוב עם אבא ברכב לחלק לאנשים אהובים מתנות לחג ולקבל ברכה על הראש לאהבה טובה, מאישה מבוגרת במרוקאית ובלב להגיד אמן והלוואי שיתגשם וגם ...שהלוואי והיא תשאר לברך אותי גם בשנה הבאה.


כי יש דברים שבכל זאת משתנים והזמן עושה את שלו. להנות מהרגע הזה של הצהרים שהחנויות נסגרות ואנשים אומרים אחד לשני שנה טובה , ובאמת מתכוונים כי החגיגיות הזו מציפה את כולנו, כולל את הצינים ביותר...תחושה של הזדמנות באוויר שאפשר לקחת את כל מה שלמדנו והפעם לעשות טוב יותר, ולברך את החברים והמשפחה שלנו במילים הכי טובות שמצאנו כדי שאם זה תלוי במילה שלנו , נאזן לטובה את הכף ונשכנע את ההוא שלמעלה שהאדם הזה שאנחנו מברכים מכל הלב, הוא זהב טהור...וראוי להתפלל בשבילו ולהגיד בלב ובסמס את כל הדברים הטובים שיוצאים מאיתנו באמת....ובשאיפה שאילו המילים שיתעופפו באוויר ויגיעו עד לבורא עולם והוא יכתוב את זה ביומן החדש, היפה עם כותרת ושער חדש שפתח לשנה הזו.

 

בהזדמנות הזו, מאחלת לכל הנעים במעגלים לקחת עצה שקיבלתי פעם ממורה לריקוד (פאולה) , ולמצוא נקודה באופק שהיא ראויה ומחוברת אליכם ובכל סיבוב ,לחזור אליה...ככה נהיה בלרינות לתפארת ולא נצא משיווי משקל.

 

 

תרקוד, היא אמרה לי תרקוד...

שנהיה כולנו מאושרים בקיים, מצפים ומתמקדים באופק, ורק נרצה לרקוד...חח, כמו שיר של משה פרץ ועומר אדם ששלח לי דוד שלי ממדריד שהבנים שלו במיאמי, האחים שלו בצפת ואנחנו ביבנה...ברגע כזה של חג, שניה לפני שראש השנה נכנס...כמה חשוב להרגיש משפחה קרוב גם ממרחקים... אז אמרתי לו שיזכור שמה שמחבר בינינו הרחוקים והקרובים, בינינו ובין אברהם אבינו, ביני ובינך...זה שאנחנו חולקים את אותם שמים.

 

 

רק נקווה שהשנה השמים יחיכו גם לנו.

שנה טובה ומתוקה, והלוואי ותמצאו לכם פינה משלכם במעגל.


ממני באהבה, דנה סתוי

 

Please reload