© 2023 by NOMAD ON THE ROAD. Proudly created with Wix.com

מה קורה כשמי שתורם מעצמו, הופך בן לילה לנזקק?

בשיחה כנה בין הדלאי למה, המנהיג הרוחני של העם הטיבטי לבין דזמונד טוטו, הארכיבישוף הנוצרי של דרום אפריקה התגלגלה לכאן ולכאן השאלה "כיצד האדם יכול להשיג אושר?" 

ראשית אמר הדלאי למה בלהט, " אנשים חושבים על כסף או תהילה או כוח. מבחינת אושר אישי , זו התייחסות קצרת רואי. האמת היא, כפי שאמר הארכיבישוף, שבני האדם הם בעלי חיים חברתיים. אדם יחיד , לא משנה  עד כמה הוא רב עוצמה וחכם, אינו  מסוגל לשרוד בלי בני אדם אחרים. לכן הדרך הטובה  ביותר להגשים  את משאלותיך, להשיג את מטרותיך, היא לסייע לאחרים, להתחבר  עם עוד אנשים.

 

"אלוהים הוא קהילה, אחווה", התערב הארכיבשוף. "וכיוון שנבראנו בידי האלוהים  הזה, נבראנו כדי לפרוח  ולשגשג. ואנחנו משגשגים בקהילה . כשאנחנו  נעשים אנוכיים , מתרכזים בעצמנו, אין ספק  שביום מן הימים  נמצא את עצמנו  שקועים בתסכול עמוק -עמוק." (מתוך "ספר האושר" -אושר מתמשך בעולם משתנה - הדלאי למה ודזמונד טוטו עם דאגלס אברמס)

 מתוך מאגר וויקס


אציג את עצמי למי שהפוסט יגיע אליו ולא ממש מכיר אותי...ואספר ששמי דנה סתוי ואני שימשתי בשנים האחרונות רכזת נוער וקהילה במרכז קהילתי בנווה צדק.
ריכזתי נוער בשכונות כרם התימנים, פלורנטין, צפון יפו ונווה צדק והשתדלתי תמיד לשלב חינוך ועשיה קהילתית ולגרום לנוער לצאת מעצמם לטובת אחרים ולהכיר על הדרך אנשים שונים מהם ולמצוא את המשותף ביחד-נס.


הפעילות שלנו מתקיימת כל השנה בסבסוד המרכז הקהילתי והמחלקה לנוער וצעירים בעירייה כדי שיתאימו לכל כיס.
הדרך לקדם את כל הפעילות שלנו במחיר מוזל ונוח לנוער מתאפשר דרך הצוות האדיר של מתנדבים במרכז הנוער הכוללים חבר'ה משנת שירות של אחריי ואיגי, חיילי פרק משימה של גרעיני נח"ל, מתנדבים מחו"ל דרך הסוכנות היהודית ופעילי קהילה המסייעים לנו רבות .

 

 

צילמה- דנה סתוי


אבל מה קורה כשמי שתורם מעצמו ונמצא תמיד בנתינה ועשיה חברתית, הופך בן לילה לנזקק?
אנחנו, הפעילים כל השנה לטובת אחרים...שמחים בהזדמנות ובברכה הזו להיות שם בשביל אחרים...רק מכיון שאנחנו יכולים!!!

ושנית, כי רק אנחנו יודעים כמה סיפוק יש בזה וכמה זה מעניק לנו באור ובשמחה כשאנחנו עושים זאת לאחרים.

אבל להיות בעמדה של "לבקש עזרה" ועוד בפומבי...זה כבר קשוח ולא צעד טבעי בכלל עבורנו.

 


וזה בדיוק הסיפור של שיראל אזי, בחורה צעירה בגיל 22 , חיילת משוחררת כיום, שעשתה אצלי שנת שירות מטעם אחריי, לפני כמה שנים ונתנה מעצמה באהבה ובחיוך לנוער שלי ולקהילה למרות שבאה מרקע מורכב של ילדת פנימיות וההורים תמיד היו בגזרת נזקקים לה ונעזרים בה במקום ההפך...היא קצת " המבוגר האחראי במשפחה" וגם בתור אחות בכורה לאחיותיה הצעירות שגם גדלו בין פנימיות.

יש לשיראל את כל הסיבות למה להיות נזקקת ובסיכון אבל העניין שהיא משלנו... תמיד גאה ובראש מורם, תמיד בחרה לתרום במקום לעשות לביתה בלבד. (שנת שירות, צבא מלא ועוד)
תמיד עם חיוך מאוזן לאוזן ורצון לתת מעצמה...אלופה אמיתית.

 

 


אז איך זה קשור אליכם???טוב ששאלתם!!!
שיראל פרסמה השבוע בפיסבוק שלה בקשה לעזרה, מכיון שהיא מנסה להסתדר לבדה כאזרחית טרייה היא שכרה דירה, לקחה על עצמה שתי עבודות וניסתה לסולל את דרכה ללימודים בהמשך...
אבל קצת קשה לעשות הכל לבד ועוד בלי עזרה מבית שלרוב יש לכולנו:)

כך שמצאה את עצמה בחוב מתעצם בבנק של 18000 ש"ח שעליה להסדיר עד סוף החודש, אחרת לא יאשרו את הצ'ק שכירות שלה ויהיו לה בעיות עם הדירה או שיבלמו לה את החשבון ואין לה תמיכה נוספת לצאת מזה וזה יכול לסנדל אותה!

 

אז תטפס על ההר

ותדבר עם ההוא שאפשר

כי כבר בלעת הכול

וכלום לא השתנה

כלום לא השתנה

 

כל יום כמו נס

שמור עליה אני מבקש

בקושי מסוגל לנשום

וחושך מעל פני תהום

(כל יום כמו נס- אמיר דדון)


אז קראתי לכל הבוגרים שלי לדורותיהם שכיום הם חיילים וסטודנטים וביקשתי מהם להתגייס לטובתה ולתרום כל אחד ואחת 150-200 ש"ח ולנסות להעביר את זה הלאה לפחות לעוד4 אנשים...ככה שאם נשיג 100 איש, נגיע כולנו יחד ל15000 -20000שח עד ה27.11 ונוכל לעזור לה להתגבר על הקושי הזה ולגלות בעצמה שכשעושים טוב לאחרים...זה תמיד חוזר אליך.
וגם, שהיא בכיון הנכון, וזו רק מכה קטנה בכנף...אבל היא על דרך המלך...והנחישות והאומץ שלה להתמודד עם החיים ולנצח למרות נקודות הפתיחה שלה...עוד יביאו אותה למקומות גבוהים.

כי כמו שאמרתי מההתחלה....היא משלנו!...ואתם יודעים מה זה אומר...

 

 

 צילמה דנה סתוי


אז אחריי כל ההרחבה הזו, מודה לכם ולכן על הפלטפורמה ומבקשת לרתום אתכם לסיפור.
מצרפת את הפרטים של שיראל וחשבון הבנק שפירסמה בפיסבוק להעברה בנקאית ...ונשמח לעזרתכם/ן!
או...אם אתם פחות יכולים כלכלית אבל אלופים בלהכיר אנשים שכן ...נשמח להכוונה שלכם אליהם...או עזרה בליווי פיננסי לשיראל או רעיונות נוספים שיכולים לתת לה הרגשה שלמרות הכל...היא בכלל לא לבד!

 

 

אז אם נחזור לשיחה בין הדלאי למה לארכיבישוף דזמונד טוטו בשאלה "איך נשיג אושר בחיינו?", אולי הכל מסתכם במשפט הבא:

"אם תפתח בעצמך עניין ודאגה אמיתית לרווחתם של כל היצורים התבוניים, ובמיוחד לכל בני האדם, זה יגרום לך להרגיש שמח על הבוקר ואפילו לפני הקפה."

 

לי זה נשמע כמו מתכון מצוין לאושר שנמצא לגמרי בידיים שלנו...
תודה שאתן/ם קוראים/ות ושאתם איתי ומוזמנים/ות לתרום לשיראל ולראות איך הנתינה והעזרה לזולת חוזרת אליכם בכפולות

ובאהבה רבה...מכיון שהאושר שלה נכון לעכשיו נמצא בכיס שלנו.

 

דנה סתוי
050-5418675 לכל שאלה בנושא.


 לתרומה ישירה- שיראל אזי כפר סבא 31317182 תז חשבון בנק 3417648 סניף 835 תל מונד, בנק לאומי.
 

Please reload