© 2023 by NOMAD ON THE ROAD. Proudly created with Wix.com

שכטר טיים- על מדרש, אגדה, קהילות ומה שבניהם...וגם על ניסים!

רק בלימודים במכון שכטר, המרצה באמצע החברותא מחלקת ומעבירה גביניות לשבועות שהכינה ומרצה אחר לוקח באמצע היום לסיור בהר הרצל ומחוץ לגבולות הכיתה...יום לימודים ארוך אבל מפעיל את החושים:)

והקבוצה שלנו היא הדבר הכי טוב בכל התואר השני הזה כי היא מורכבת מאנשים ממש טובים באמצע הדרך... אחד אחת:)

שאני בספק אם הייתי זוכה לפגוש במעגלים הרגילים שלי.

 

 

וזה בדיוק הקסם שקורה במכון שכטר לכל מי שמחפש תואר שני קצת אחרת, מבין שלל מסלולים ואפשרויות. אני וחברי לתואר בחרנו במקב"י- מנהיגות קהילתית ברוח היהדות בשילוב לימודי קהילה עדכניים שדיברו על דור הY והZ ועל קהילות וירטואליות ותכנים שהכי רלוונטיים וחדשנים לעולמנו,

 

ומנגד באותה נשימה ממש, לימודי מדרש ואגדה שדיברו על טקסטים וחוכמה עתיקה מימי בית שני ומתקופת התלמוד הבבלי והירושלמי (ואפילו קורס בניסים!!!) ולרגע הרגשנו כמו ב"חזרה לעתיד", מזפזפים בין שיעור לשיעור בין מסורת וחדשנות ובין השונה והדומה בין הקהילות האלו של פעם ושל היום.

 

והמסע הזה בזמן בין כאן ושם היה מרתק וגרם לנו כאנשי חינוך ויזמות חברתית בקהילות שלנו, לבחון שוב ושוב את עולמנו דרך משקפים שונות ובכל פעם ללמוד דברים חדשים עלינו ועל התחום שלנו דרך המקורות והגישות השונות במחקר וביהדות כאחד.

ולא רק למדנו, גם עשינו ופעלנו, לקחנו חלק בקורסים מעצימים וחווייתיים, סדנאות וסיורים חיצונים שגרמו לנו לזוז מהכיסא ולצאת חזרה אל השטח וליזום, לשנות ולעשות שיהיה קצת יותר טוב בקהילות שאנחנו מובילים ולוקחים חלק.

 

ופתאום השוני בינינו התמעט כי מצאנו שאנחנו די דומים כל אחד מול המרעה שלו כרועי צאן מודרניים ופתאום המחבר ומאגד בינינו, היה רב יותר מהמפריד והמפלג ומצאנו שפה דומה וערך שפועם בכולנו להוביל ולהיות דוגמה אישית לאחרים, ללמוד את השטח ולהתאים את הפרויקטים לצרכים המדויקים של מי שאנחנו היום וכלפי מי שאנחנו מדריכים ומלווים.

התהליך הזה של שנתיים גרם לנו להתבונן לא רק על הקהילות שלנו אחרת, אלא גם גרם לנו להפוך לקהילה בעצמנו ולעשות הלכה למעשה את כל מה שהאמנו שראוי להיות בקהילה צומחת ולומדת.

 

מעזרה הדדית בלימודים ובחיים הפרטים, תמיכה לבבית ומילים טובות בימי הגאות והשפל שלנו בחיינו האישיים, שגרמו לרבים מאתנו להשתנות מהקצה אל הקצה כיאה לתקופה של שנתיים יחד. 

 

 ירושלמיים ליום בשבוע"- סיור בעיר העתיקה עם פרופ דורון ורכזת המסלול גליה חלד גלזר יחד עם קבוצת מקב"י המפוארת"

 

עד מפגשים מחוץ ללימודים ושיתופי פעולה זה עם זה, פרגון ותמיכה בבניית פרויקטים ולמידה משותפת כאשר כל אחד ואחת הביאו מהסופר פאואר שלהם והפכנו לנבחרת חלומות בניצוחה הרגיש והמדויק של גליה חלד גלזר, רכזת ומנהלת מסלול מקב"י האגדית והנהדרת שתמיד הייתה לנו לאם ואחות ולעזרה גדולה וקשובה בדרך.

 

לא היינו מצליחים בלעדיה כיון שהיא ידעה לעזור לנו להתמקד ולמצוא איזון בין החיים התובעניים שלנו בעבודה ובמשפחה לבין המחויבויות הלימודיות ולימדה אותנו את הריקוד העדין בניהם עד שהגענו לסוף התואר בהצלחה רבה בלי הרבה אבדות בדרך.

זו הייתה חוויה פוקחת עיניים עבורנו ומלאת רגעים של אור ושל שמחה, צחוקים פנימיים ואהבה ואת מרבית הרגעים האלו לכדנו בסרטון קסום ומרגש שמריץ את השנתיים האלו ומראה כל כך הרבה מהווי והאווירה המיוחדים של מכון שכטר ושלנו כקבוצה.

 

 סרטון מסכם שנתיים של קהילת מקב"י- מנהיגות קהילתית ברוח היהדות מחזור ב

 

זו הייתה זכות ענקית להכיר אנשים טובים כל כך ולהפוך לחברים ולבני בית תוך זמן קצוב כל כך של פעם בשבוע במשך שנתיים, והלוואי שנצליח לשמר את הקסם הזה גם בהמשך דרכנו המתפצלת כעת ולמרות המרחק הגאוגרפי נמשיך להיות קהילה מעוררת השראה ופעילה חברתית וערכית. 

 

מודים לכל המרצים הנהדרים שלנו כמו ד"ר קדרי, ד"ר מנדל ורבים וטובים נוספים, על הדרך ועל הלמידה המשמעותית, על היחס האישי והחם שלא תמצאו באף מוסד חינוכי אחר כמו הבית של מכון שכטר, ועל היכולת ללמוד מארון הספרים היהודי והישראלי ולגלות את כל האוצרות ששוכנים בו ובתוכנו. זו הייתה הרפתקה אדירה ונהנינו מכל רגע מזריחה ועד שעת השקיעה הגדולה,

 

מחזור ב- מסלול מקב"י – מנהיגות קהילתית ברוח היהדות.

דנה, ליתי, דוד, אליסף, כרמית, דורית, איילת, ירון, אורלי, שירי, דוד  

 

בדיוק מה שרציתם ללמוד? הנה הפרטים ליצירת קשר עם עוררתי בכם את החשק לחוויות דומות גם בשבילכם/ן:

-יום פתוח  לתואר שני- מסלול מקב"י במכון שכטר

-על מסלולים נוספים במכון שכטר בתחומי מגדר ונשים, אומנות, מרפאים אנשי טיפול, תלמוד וגמרא ועוד

-רכזת מסלול מקב"י גליה חלד גלזר -054-8015004

Please reload