© 2023 by NOMAD ON THE ROAD. Proudly created with Wix.com

מקומות כמוסים - אריאל-

מקומות כמוסים - אריאל-

 

משהו חדש מתבשל באריאל - למחפשי הכשר ולא רק

במתחם עסקים כשר בקניון רמי לוי, אריאל ישנה סושייה כשרה למהדרין. 

נשמע שאין חיה כזו אבל מסתבר שאם מחפשים טוב טוב, מוצאים!

 

והנה כמה המלצות למקומות חמד שמצאתי במתחם העסקים - קניון רמי לוי באריאל, לכל מי שרוצה להרגיש שעבר לספירה אחרת,

בעיקר מבחינת הבידוק הבטחוני בכניסה לעיר, שזו חוויה בפני עצמה שמכניסה קצת ריגושים, ומאפשרת להגיע לחבל ארץ שמזכיר בנופים שלו את כנען של פעם עם עצי זית וטרסות אבן, שלמתבוננים בו יש את האפשרות לרגע לדמיין את אבות אבותינו מהלכים בו כאילו זה היה היום. נוף קדום.  

 

מה שקשה לדמיין, זה את אברהם אבינו חותך כאן לסושי, אבל זה בדיוק הקסם של המקום שמצאתי המשלב בעיני בין מסורת יהודית למודרנה יהודית ואת זה רציתי מאד להעביר לכם/ן,  כדי שתדעו שמשהו מתחדש גם בסצנה הדתית הכשרה למהדרין של אנשייה המקומיים של אריאל וניתן להרגיש משב רוח רענן של שינוי גם בתחום הבילוי והפנאי וגם בתחום העיצוב והאופנה הדתית,

ועל הבשורה הזו באתי לדבר.

 

 

ללכת לאכול סושי או לעשות שופינג לחג במתחם קצת שונה ממרכז הארץ

מדי פעם יוצא לי להצטרף למסעות של אבא שלי כמבקר הרשת של רמי לוי, השיטוט הזה בין סניף לסניף מקנה לי הזדמנות אמיתית להיחשף למקומות ואנשים שבדרך כלל רחוקים לי מהעין ומהעיר שלי.

לכן אני מודעת לזה שלהגיע למקומות כמו מתחם קניון רמי לוי באריאל, יוצא רק אם אתם באזור ומחפשים משהו לעשות בו, ולרוב זה לא נמצא לכם ברדאר.

 

אבל כאן בדיוק הפספוס, כי אם תקפצו קצת מחוץ לאזור הנוחות שלכם/ן, יש סיכוי סביר שתגלו דברים שלא הכרתם קודם וגם הזדמנות אמיתית לראות את ארץ ישראל קצת אחרת. זו הייתה לפחות ההרגשה שלי כשהגענו לאריאל, לראות איך הנוף משתנה ולא רק הגאוגרפי אלא גם האנושי, ולהתבונן כאילו הייתי תיירת של ממש, במתחם קניות דו קומתי שמותאם לציבור ששוכן סביבו כמו כפפה ליד.

זה היה מסקרן והראה לי כמה אנחנו דומים ושונים בו זמנית.

 

הסצנה עצמה דומה לכל סצנה תל אביבית או יבנאית, מרכז קניות עמוס הורים וילדים שנעים מסופר פארם לקרביץ, מקניות לבית לקניות של קלמרים ותיקים לבית ספר, מדי פעם קריאות של "אמא, תקני לי" טיפוסיות, רק השונה הוא שהרוב הגמור במתחם דתיים.

גברים עם פאות וכיפות בשלל סוגים מנערי גבעות ועד דתיים ציונים, נשים עם בובו וצעיפים צבעוניים (בובו זה מעין כרית מגביהה לכיסוי ראש...ראיתם, כל הזמן לומדים דברים חדשים!) או חצאיות ושמלות בשלל סגנונות, יש שיותר שנטי ואחרות שיותר דוסי-שיק. מרתק ואנתרופולוגי ביחד.

 

 

ותוך כדי שאני עולה לקומה השנייה של המתחם, תהיתי אם גם התוכן והמוצרים בחנויות עצמן יכול להיות עם טוויסט ומעט שונה ממה שמוכר לי מחנות אופנה או חנות דברי נוי לבית. ונדהמתי לגלות שכן!  ולא רק שכן, גם גיליתי הרבה דברים לטובה ששווים הצצה ויכולים להתאים גם לציבור הלא דתי וגם למי שמחפש מקוריות לחג בין אם במלבוש או  במתנה למארחים.

------------------

 

אז הנה 4 מקומות שכדאי לכם להכיר בקניון רמי לוי באריאל, בקומה השנייה: 

(ולא שכחתי לגבי הסושי!)

 

1.תפילין עלי -קניון רמי לוי אריאל , קומה 2 

הנה מקום קטן וכמוס שהיה הראשון שגרם לי להפתח לעולם חדש ולגלות שלפעמים התוכן לא מעיד על קנקנו. מבחוץ השלט העיד שזו חנות לתשמישי קדושה ואביזרים נלווים אבל משהו גרם לי בכל זאת לתת לו צאנס נוסף וכשנכנסתי גיליתי חנות קטנה ומטריפה, מלאה כרימון במתנות קטנות נפלאות ומקוריות לחג , שרציתי מיד לקנות את כולן!

 

אבל מכיון שזה בלתי אפשרי, הפעלתי את תורת הצמצום גם על השופינג שלי והתחדשתי בתיק גב נ-ה-ד-ר שבמרכזו כיתוב בעברית "לכי עם הלב שלך" זה בשביל החומר, ובשביל הרוח, קניתי את ספר קטן וקסום של הרבנית ימימה, הנקרא "איך היא צומחת"

וניכר מההקדמה שלו שהתוכן מנבע השראה לכל אישה באשר היא, ועוטף בכמה מילים את כולן יחד בלי קשר לאמונה או כסות.

 הנה הצצה קטנה לכתוב:

 

"איך היא שוב עושה את זה? איך היא שוב צומחת?

יש לנו היכולת הזו, לנשים. אנו זן נדיר. יש לנו כוחות של אמא אדמה, אחרי החורף, אחרי בצורת, לפתע להוציא עלה קטן ועוד אחד ופרח מבויש ושוב לצמוח ולהרים עיניים לשמיים.

 

אותה האישה המחכה, המעוררת את הערוגות לפרוח בכוח ערגתה, כשפניה לכיון השמיים, היא היא שפותחת את ברכת השמיים.

המחשבה שהשמיים מגשימים עלינו גשם היא אף אשליה אופטית, זו אמא אדמה הזו, שמפנה מבט צמא כלפי מעלה ועל ידי כך מגשימה את הגשמים.

 

ובכל שנה הכוח הזה חוזר ועולה בנו. שוב חוזר הניגון.

 הספר "איך היא צומחת" מוקדש באהבה גדולה לכל הנשים גשומות העפעפיים, שבאמת מחכות להתגשם.

לכל אלה שמביטות לשמיים. לכל אמהות האדמה."

 

הטקסט הזה נראה לי מדליק אור בכל אישה שעברה בצורת או שבר ומאיר לה את החושך במילים טובות ומנצנצות, אני הרגשתי שהוא בדיוק מה שהייתי צריכה, השראה.

 

ולשמחתי בין שלל הספרים המעניינים שהיו בין המדפים,שחלקם הגות וחלקם אכן לימוד תורני, בחרתי בזה שינבע לי התחלות חדשות וצמיחה חדשה, מבלי לחוש באיזו כפיה דתית מבצבצת.

אהבתי לגלות גם ספרים שמחברים בין אנשים ולא רק מבדילים ביני ובינך אלא מעצימים את הנפש וזה בדיוק מה שרציתי לקראת שנה 1חדשה...להתחדש.

 

 

ומשיחה מקרית עם רחל, המוכרת בחנות, גיליתי שגם החנות עצמה בשלבים של התחדשות. הבעלים פתחו את הסניף הזה מתוך רצון להתרחב מהסניף המקורי בישוב עלי שנושא גם את שם החנות עצמה" תפילין עלי". ומסתבר שהם ממש בצעדיהם הראשונים בניסיון לצאת מן הישוב לטובת אריאל ולתת שירות אישי  ולהציע מוצרים ייחודים גם לתושבים כאן.

 

ובין המדפים, מצאתי באמת שלל רב של מציאות למתנות קטנות וגדולות לראש השנה וחגי תשרי, בינהם: קופסאות חמודות לעפרונות עם הכיתוב: "לכתיבה וחתימה טובה",  או "תודה על כל הטוב", כוסות עם עיטור משעשע "הנס שלי", ספרי מתכונים עם ציטוט מקסים  של ברק פלדמן " איזה מזל שהכנתי קוסקוס", סינר לבישול עם כיתוב" אין כמו האוכל של סבתא" ועוד ועוד.

 

 

בין שאר המתנות יש כמובן מוצרים המותאמים לבית הדתי כמו נטלה לידיים בצבעים מגוונים, כיפות ססגוניות, שלטי ברכה לבית, חנוכיות ומזוזות בסגנונות שונים, ועוד , כך שכל אדם יכול למצוא פה את הדבר שהוא אוהב ומתחבר.

המגניב בעיני היה לגלות את ההומור והצחוק שיש גם בדברים מקובלים כמו מוצרי יודאיקה, וגם סגנון ועיצוב מודרני שמתכתב נהדר עם חנויות ובתי עסק שנחשבים שיקיים וחדשנים בעיצוב וטקסטיל ייחודי.

זה אולי מה שבית העסק הקטן והחמוד הזה מביא לאריאל, ואם לא הייתי נכנסת ונעצרתי מול הרושם הראשוני, הייתי לבטח מפספסת אותו וקצת מקלקלת לעצמי וזה...כבר תיקון עולם אחר.

 

לדף הפיסבוק: תפילין עלי -קניון רמי לוי אריאל , קומה 2 

פרטים ליצירת קשר:

02-9994346

tfilineli@gmail.com

https://www.tfilineli.co.il

 

------------------

 

רגע, ומה עם הסושי הכשר למהדרין?

הבטחתי אז מקיימת, ורגע לפני הנה עוד שתי נקודות בדרך לסושי שכדאי לכם לעבור ולראות:

 

2.לחמיצ'ה-קניון רמי לוי אריאל , קומה 2 

מאפייה ובית קפה כשרים למהדרין. המתמחים במאפים טריים הנאפים במקום יום יום, וארוחות חלביות בטעם של עוד....

התקשרי 050-846-1484

בבית המאפה לחמים טריים כגון: שיפון ומחמצת, חלות יפות, קוראסונים ובורקסים בשלל מילויים ועוגות פקאנים נהדרות לשבת.

לדף הפיסבוק ניתן ללחוץ על הקישור לחמיצ'ה -קניון רמי לוי אריאל , קומה 2

 

3.כסות- בית אופנה ועיצוב מלבושים צנועים אבל לא רק...
ממול ל"תפילין עלי", תמצאו את הבוטיק הזה לאופנה צנועה, אבל אם למדתם משהו מהסיפור על תפילין עלי, שאנחנו לא נבהלים מהכסות, תרתי משמע, והמטרה היא לרדת לעומק ולגלות אוצרות.

 

 


ואם תשכילו לעבור את שלטי הצניעות בכניסה, תגלו ממלכה של אופנה מודרנית ושיקיית לחלוטין, עם מלבושים בצבעים שמחים ובבדים בטקסטורות שונות, אבל השיא בעיני הוא דווקא באקססוריז שלהם...איזה כיף!


צעיפים בשלל צבעים מזמינים את העין רק לבוא ולבדוק מקרוב, שרשרות ותכשיטים מודרניים שמראים שהדתיות לא נופלות ממצעדי האופנה של שינקין, ואני אחת שיודעת כיון שגרתי ברוטשילד שינקין כמה וכמה שנים.


גם למי שצנועה במידותיה הטובות (אוי השנינות!), תמצא כאן משהו שיגרום לה לרצות לרכוש בשביל עצמה בין אם זה ליומיום או לחג , זו חנות קטנה וחמודה עם הרבה אופי ויופי וזו בשורה בפני עצמה לנשות האזור.


ובאותה נשימה, חייבת להודות לאורלי ואיילת, חברותי לתואר השני במכון שכטר שסיפקו לי מקרוב, הכרות עם העולמות האלו שלא הכרתי קודם. חיבוטי הנפש של אישה שהתחתנה ומחפשת להשאר קולית ולא לאבד את הסגנון שלה גם ובמיוחד כשהיא מעטרת את ראשה בכיסוי כמו צעיף או בובו או שלל מטפחות אחרות ומנסה למצוא את הסטייל שלה.
מי אמר ששופינג ורוח לא הולכים יחד? ומי אמר שאשת חיל לא יכולה להיות אשת סטייל?

 


לדף הפיסבוק ניתן ללחוץ על הקישור כסות- בית אופנה ועיצוב

התקשרי 03-699-9729

 

אבל נשאיר את המחשבות לקניות ואחרי הסיור במתחם ,עמוסים ברכישות מקוריות וטרנדיות, הכי שווה לסיים בשיא עם סושי.

וכמו שהבטחתי, תכירו תכירו את ג'אפן ג'אפן- קניון רמי לוי אריאל , קומה 2

 

4.ג'אפן ג'אפן- קניון רמי לוי אריאל , קומה 2 - סושייה כשרה למהדרין, זה דבר שלא רואים כל יום!

אבל באזור אריאל יש צורך ולכן גם ביקוש.

ושווה לקפוץ ולסיים מסע שופינג עם תפריט אסייתי טוב שלא נופל מסושייות ממרכז הארץ, לא רק בשביל הכשרות למחפשים אלא גם ובמיוחד בשביל האוכל והנוף שלא רואים בכל סושייה...גם לא בתל אביב:)

 

 

 

 

ג'אפן ג'אפן- קניון רמי לוי אריאל , קומה 2

 

----------------------------------------------------------------------------------------

 

טוב, טיילנו, בילינו, עכשיו הפסקה!

 

מקווה שראיתם הרבה תמונות, קראתם הרבה מידע ושמרתם לאח"כ, לחצתם על כל הקישורים...אם כן, אז מעולה!

וכעת, קחו הפסקת קפה ונפגש בהמשך,(תמיד זה טוב קצת להתגעגע:) רגע לפני החגים, ואספר לכם/ן  על מקומות כמוסים נוספים והפעם יש לי אוצר והוא בזיכרון יעקב המושבה היפיפה, לאטרקציה שעוד לא חוויתם המשלבת משחק תחרותי, סיור טעימות ושלל הפתעות, 

שאתם/ן עוד תודו לי אח"כ על הפוסט הזה שהגיע בדיוק בזמן להציל אתכם מהחגים ומהשעמום.

עד אז, תפתחו לרוח וגם לחומר ותנו לעצמכם להיות מופתעים ממה שתגלו כשתצאו טיפה מהגבולות

של המוכר והידוע.

 

 

דנה סתוי

 

*כל התמונות צולמו ע"י דנה סתוי

Please reload