© 2023 by NOMAD ON THE ROAD. Proudly created with Wix.com

אופרה להמונים

 קרדיט -Fotos Escalera chicos Colon - באדיבות אגואיסט הפקות.jpg

 

כשאבא שלי שאל אותי על מה ההופעה במוצ"ש בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב, סיפרתי לו שזה הופעה של ארבע טנורים ששרים בסגנון אופראי לצלילי שירים פופולריים מכל העולם.
כך מצאנו את עצמנו במוצאי שבת נוהגים בין הטיפות עד לחניה מהסרטים שחיכתה לנו ברחוב נירים המקביל, צועדים תחת מטריה אחת וגשם שוטף אל עבר ההיכל והקופות.
הסיטואציה הזכירה לנו שיר ישן שהתחלנו לשיר לעצמנו "אים סינגינג אין דה ריין...", או בגרסתו העברית "שיר אשיר בגשם" של סינטרה. ולרגע נצרב לנו בזיכרון השיר, ואנחנו, וסינטרה והגשם, והכל תחת מטריה אחת.

 

 מתוך מאגר וויקס


איזה כוח יש למוסיקה כשהיא גורמת לחיינו שלנו להראות יפים יותר אם מוסיפים לרגע פסקול.
וכך נדמה שהרגשנו בהופעה של ארבעת הטנורים, מלאי הענווה והכישרון שעלו לחגוג יחד עם הקהל הישראלי 15 שנות קרירה, תקליטים, שירים מקוריים וקאברים בלתי נשכחים, והכל תחת מטריה אחת של חברות רבת שנים כמעט כמו משפחה ואהבה גדולה למוסיקה ולקהל שהם פוגשים בכל תחנה במסע ההופעות שלהם.
 

 קרדיט -Fotos Escalera chicos Colon - באדיבות אגואיסט הפקות.jpg

 

מתוך תכני הפרסום אודות IL DIVO:

https://www.youtube.com/watch?v=vHBkxTnMhXY

 סרטון אודות המופע

 

"רביעית הטנורים המפורסמת בעולם -IL Divo, תגיע זו הפעם השנייה לישראל להופעה חד פעמית ב-26 באוקטובר בהיכל מנורה מבטחים. הרביעייה מגיעה בעיצומו של סיבוב הופעות אירופאי עם הופעתם: Timeless .

את רביעית IL DIVO , ייסד המפיק המוסיקלי סיימון קאוול, מי שנחשב לשופט הריאליטי המפורסם בעולם. (פופ איידול ,אמריקן איידול: The X Factor ו(Britain's Got Talent. פלאסידו דומינגו, חוזה קררס ולוצ'אנו פבארוטי כבשו את העולם בעשור הקודם והפעם אלו IL DIVO שמציגים שילוב מנצח של מוזיקת פופ ומוזיקה קלאסית.

 

את חברי הלהקה בחר קאוול מרחבי אירופה וארה"ב: סבסטיאן איזמברד (Sebastian Izambard) מצרפת, דיוויד מילר (David Miller) מארה"ב, אורס בוחלר (Urs Buhler) משוייץ, וקרלוס מרין Carlos Marin מספרד.

ההרכב שנוצר הפך למופע האיכותי והמצליח בהיסטוריה של הז'אנר.IL DIVO היא שהמציאה את ז'אנר הקרוס אובר: הפופ האופראי ("פופרה"). הלהקה הוקמה בבריטניה בשנת 2004 וזכתה מיד לחיבוק תקשורתי חם. בתחילת דרכה התארחה אצל המלכה האם – אופרה ווינפרי ומאז הוציאה 9 אלבומים שנמכרו ביותר מ-160 מיליון עותקים. לרביעייה, מיליון וחצי עוקבים בפייסבוק ויותר מחצי מיליון עוקבים בעמוד ה- youtube. בין הביצועים המפורסמים שלהם; דואט עם הדיווה סלין דיון I Believe in You גרסה מרגשת לשירה האלמותי של טוני ברקסטון Unbreak My Heart שזכה ל-50 מיליון צפיות, הללויה של ליאונרד כהן ועוד.IL DIVO

בישראל /הפקה: EGOeast הפקות"


 

 

 קרדיט -Fotos Escalera chicos Colon - באדיבות אגואיסט הפקות.jpg

 

ההופעה היתה בנויה כרכבת הרים של מוסיקה. בהתחלה עלו בזה אחר זה נאמברים בלתי נשכחים, כאשר האחד יפה יותר מהשני ועוצמתי בווקאליות הבלתי מעורערת שלהם ובהרמוניה הקולית היפה כמו קשת בענן.
מדי פעם היו ירידות בעוצמת התותחים בעבור השירים השקטים והנוגעים ללב כמו "הללויה", "קארוסו", "באסמה מוצ'ו" ועוד
ומדי פעם נפתחו המבערים ועלו הטונים מעלה מעלה עד לגג של ההיכל עם מוסיקה קצבית ומלאת תשוקה באווירה לטינית שפתחה לכולם את פקק הרומנטיקה שבלב.

 

 

 

 

 מתוך המופע IL DIVO


והרביעייה הזו, היפה מבפנים ומבחוץ, השתדלה כל כך להגיע לקהל הישראלי, לספר ולשתף על תהליכי היצירה שלהם מתוך הבנה שאנחנו ברובנו קהל חדש למופעים ולאלבומים שלה.
הם העלו מהקהל נציגה משלנו בכדי לשיר לה שיר אהבה תוך כדי תיעוד כל השיר בסלולארי שלה שהם השאילו מהחבר הנבוך אך מפרגן שלה בקהל.
וקינחו עימנו בדובדבן של הקצפת, בשיר סיום מרגש תוך אחיזת דגל ישראל ענק על הבמה שהעניקו להם קודם לכן, האוהדים הישראלים הנלהבים והמצלמים שכעת עמדו מצפים לסלפי בקדמת הבמה.

אקורד הסיום הזה גרם לכל מי שהכיר לפני ולמי שהכיר רק עכשיו במופע,
להתרגש, להצטמרר מהמחווה היפה, בעידן של רוגר ווטרס ושאר נמנעי תרבות, שלא ממהרים לחבק את ישראל ואוהדיהם בגלל עניינים פוליטים כאלה ואחרים.
כאן היתה לפחות אמירה יפה וברורה שכיבדה והוקירה את נוכחותם של קהל הצופים וגרמה לכולם פה אחד, לקום מהכסא ולמחוא להם כפים בהתרגשות גדולה ובתחושה שהנה עוד רגע של זיכרון נכנס לפנתאון בזכות הופעה מרגשת ומוסיקה טובה.

 

 מתוך המופע IL DIVO


IL DIVO יצרו במחווה שלהם, ובכישרון שלהם על הבמה חיבור רגעי עם הקהל הישראלי שודאי יגרום לרבים לזכור להם טובה גם ב-15 שנה הבאות עליהם לטובה.
התחושה שמוסיקה בסגנון אופרה, שנתפסת למי שפחות מכיר, כמרוחקת או לאניני טעם בלבד, הופכת פתאום לשעה וקצת לנגישה, מוכרת ואהובה לכל, בזכות ליקוט השירים הבאמת משובח של ארבעת הטנורים האלו והמפיק שלהם סימון קוואל. כל זה הופך את ההופעה לנעימה לעין וללב וגם מומלצת למי שפספס ורוצה לנסות בפעם הבאה...

 

 מתוך המופע IL DIVO


אם תבואו להופעה, תבינו איך יכולים לשבת תחת אותה מטריה מוסיקלית בני 30 ובני 60 גם יחד, להתרגש משירים ישנים וחדשים שנופלים כמו גשם על קהל הצופים ולהרגיש איזה כוח יש למוסיקה כשהיא גורמת לחיים שלנו להראות יפים יותר אם מוסיפים לרגע פסקול וארבע טנורים.

ממני, דנה סתוי בעלת הבלוג "זמן איכות"- WWW.DANATIME.COM

 אני ואבא תחת מטריה (מוסיקלית) אחת

 

Please reload